Kilpailut ja tapahtumat

VIRIILIT VINSTAT LYHYELLA RADALLA MASTERS-IKÄISILLE ESPOONLAHDESSA 12.1.2019 KELLO 16.00

Lajit miehille ja naisille: 50 m pu, su, ru ja vu sekä 100 m sku. Palkinnot jaetaan lajeittain kolmelle parhaalle masters-pisteiden mukaan. Supermasters-palkinnot jaetaan kaikkien viiden lajin yhteispisteiden mukaan kolmelle parhaalle.

ILMOITTAUTUIMISET HELILLE EHDOTTOMASTI 5.1.2019 MENNESSÄ.

 

LYHYEN RADAN MASTERS KILPAILUT OVAT AHVENANMAALLA (joko Maarianhaminaasa tai Godbyssä) 29.-31.3.2019. Kirsti Kanerva on varannut majoituksia 6x2 h ja 2x 1 h huonetta sekä 4 autopaikkaa. Muutama paikka on vielä jäljellä, joten sitovat majoitusvaraukset tulee ilmoittaa Kirsti Kanervalle mieluimmin heti, mutta ehdottomasti viimeistään tammikuun loppuun mennessä. 

UIMALIITON ALUEFOORUMI Porissa 23.1.2019 kello 17.00-20.00 hotelli Scandicissa. Tilaisuus aloitetaan yhteisellä kahvituksella ja sen jälkeen jakaudutaan kolmeen osioon: seuran johto+muut aktiivit / valmentajat ja ohjaaajat / kilpailusihteerit tmv.

Ilmoittautumiset ja tieto mihin osioon haluaa, on tehtävä Helille 5.1.2019 mennessä  Toivotaan runsasta osanottoa.